piątek, 1 kwietnia 2011

Po spotkaniu pielęgnacyjnym

Witajcie Drogie Mamy,

Film o masażu niemowląt, uświadomił mi jak "dotykowo" zaniedbuję moje maleństwo :(. Jeszcze wrócimy do tych filmów instruktażowych, bo myślę, że warto uczyć się pełnego bliskości i miłości kontaktu z własnym dzieckiem. Jakże często wpadamy w rutynę, opiekując się tymi kruchymi istotami!!! Dziękujemy Agnieszcze za udostępnienie materiałów.

Drugiego tematu już nie przerobiłyśmy, gdyż mamy były bardziej zainteresowane poznaniem się. No i słusznie :) Dlatego, następne spotkanie zaczniemy od pogaduszek, aby się trochę bliżej poznać - przychodzi coraz więcej nowych Mam, więc warto rozmawiać, a nuż każda odnajdzie swoją bratnią duszyczkę :) albo i dwie...

Zachęcamy Was do wymieniania się mejlami, telefonami i umawiania poza spotkaniami Mam, bo właśnie chodzi nam o budowanie trwałych więzi, pomaganie sobie w tym pięknym, acz trudnym czasie dorastania do roli Matki. W planach na nasze wspólne spotkania padły następujące pomysły: szycie, wspólny piknik i wycieczka.

Rozmawiałyśmy o ciekawych sprawach na spotkaniu: o powrocie do pracy, o problemach laktacyjnych, o własnych inicjatywach. Okazało się, że wśród nas są też osoby baaaardzo uzdolnione i to wszechstronnie. Na razie weźmiemy pod lupę talenty muzyczne. Stąd temat kolejnego spotkania:
Śpiewać każdy może :) Trochę lepiej, trochę gorzej...

Na czwartek przynosimy instrumenty (kto chce i może), spróbujemy pośpiewać. Gorąco zachęcamy nasze artystki aby też ujawniły swoją twórczość.  Podzielcie się z nami tym czym zostałyście tak hojnie obdarowane! Postaramy się z Magdą przytargać gitary i keyboard (każdy chętny będzie mógł skorzystać). Może uda się przynieść jakieś przeszkadzajki i włączyć dzieci klubikowe w nasze muzykowanie....

Jedną z idei naszych spotkań jest odkrywanie, rozwijanie lub odkurzanie talentów!

Mamy nieśpiewające i niegrające mogą zaskoczyć nas czymś twórczym np. ciastem :) albo po prostu swoją obecnością i pocieszyć się muzyczną atmosferą. Zachęcam do tego gorąco! Trzymajcie kciuki aby te  hałasy zniosły nasze najmniejsze  (dwu- trzy- miesięczne) maleństwa.

Serdecznie pozdrawiamy,

Aneta i Magda, świetlicowe mamy :)

PS od Justyny (mama Stasia i Antka)
Witajcie, zapraszam serdecznie na koncert uwielbieniowy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 
3 kwietnia, o godz. 19:00
na Bemowie przy Kościele pw. Matki Bożej Królowej Aniołów (przy Wrocławskiej). Śpiewamy utwory kompozytora krakowskiego H. Kowalskiego i TGD. Towarzyszyć nam będzie orkiestra. My z mężem zasilamy szeregi chóru, ale będą nieźli soliści. Koncert poświęcony jest pamięci Jana Pawła II. (w załączniku plakat tej imprezy)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz