Kim jesteśmy

Maj 2012 r.  Utworzyła się Rada, która współpracuje, współdecyduje i nadaje kierunek rozwojowi działań rodzinno-sąsiedzkich w Acherówce.  Jest to zespół osób, które od wielu miesięcy najwięcej wysiłku czy pomysłów włożył w powstanie i funkcjonowanie tego miejsca na codzień. Łączą nas zainteresowania, pragnienia, pasje, dzieci, codzienne problemy i chęć działania na rzecz naszego najbliższego otoczenia:

Magdalena Łazeba
Aneta Mieszkowska
Agnieszka Kułach
Paulina Szelenbaum
Justyna Głuszko
Agnieszka Jakubiec-Solecka
Patrycja Bronz
Justyna Lech
Adrianna Szarowicz
Krystyna Łuczak
Marta Proniewska-Mozol
Dorota Danis-Kuna

Wielką bieżącą pomoc jest tez stowarzyszenie Przymierze Rodzin, dzieki ktoremu realizowany jest porojekt i mamy wynajete sale w Acherowce. Poza pomoca merytoryczna i wszelka inna Agnieszki Kulach z Swietlicy Srodowiskowej, trzeba tez wspomniec o patronacie p. I. Dzieduszyckiej, ktora zaufała naszym pomysłom, p. M. Ossolińskiej, która co jakiś czas nas odwiedza i wspiera Klub IRS i posredniczy w pomocy prawnej i ksiegowej, p. Pietrzakowi, ktory przekazuje nam wiedzę i mądrość życiową na spotkaniach dla Mam.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Marzec 2012 r.  Klub Integracji Rodzinno-Sąsiedzkiej w Acherówce

Rodzi nam się coś nowego - powstaje miejsce - klub integracji Rodzinno-Sąsiedzkiej.  Zobaczymy czy uda się stworzyć azyl dla rodzin taki o jakim marzyłyśmy. Na razie rozpoczyna się współpraca z Urzędem Ursus i ZGN - za ich przyczyną otrzymaliśmy 3 pomieszczenia w tzw. Acherówce, o które starałyśmy się już od października 2011 r..

Urząd Miasta dofinansował też projekt wspierający rozwój takiego centrum rodzinno-sąsiedzkiego. Projekt jest zasługą wysiłków Magdy i Agnieszki, jedynie wspieranych pomysłami Anety, ale to te dwie wcześniej wspomniane  panie wykonały prawie całą robotę merytoryczną. Pieczę nad projektem i pomieszczeniami Acherówki przejęło Stowarzyszenie Przymierza Rodzin, które niejako nas adoptowało z pomysłami działań pro-rodzinnych. Magda będzie koordynatorem projektu.

Także już lada chwila pojawią się nowe działania integrujące rodziny- nie tylko spotkania dla Mam z dziećmi. Ale co, w jakim zakresie to będzie głównie zależało od zaangażowania znajomych rodzin z okolic bliższych i dalszych.
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Można wspomóc finansowo Klub Mam (czy też rodzący się Klub Rodzinny) wpłacając 1% z podatku lub jakikolwiek drobny datek na:

Stowarzyszenie Przymierze Rodzin
nr KRS 0000091879 , konto :
Bank PEKAO SA 58 1240 6218 1111 0000 4617 0420
z dopiskiem Klub Mam lub Klub Rodzinny GNIAZDO

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@


Spotkały się dwie kobity w listopadowy, zimny poranek pod kościołem i zaczęły gadać.....a wiadomo jak kobiety rozmawiają...to nie jest dobrze ;) i tak się zaczęło...potem trzecia kobita powiedziała: przestańcie gadać, po prostu to zróbcie...mężowie zachęcali....i tak dopiero w lutym rozpoczęły się spotkania Klubu Mam w świetlicy Przymierza Rodzin przy parafii św. Rodziny na Zapustnej.

Magda niedługo po studiach zdecydowała się zająć wyłącznie rodziną. Mija już 18 lat a w tym czasie rozwijała swoje pasje, taleny i umiejętności organizacyjne pracując w domu. Każdy kto ją poznał, dostrzega, że jest to kobieta i wrażliwa i mocna i cicha i energiczna. I do tańca i do różańca. Słucha uważnie i ciągle główkuje jak pomóc drugiemu. Czasami też tym wpędza się w kłopoty...Jest oddaną żoną i kochającą matką a przy tym kobietą wszechstronną, wraz z rodziną od 20 lat należy do wspólnoty NK. Od kilku lat nosiła się z zamiarem wspierania innych matek i rodzin. Inicjowała i organizowała też kluby Mam w Ursusie: w Portofino i w Fabryce Pasji

Aneta pracowała w korporacji, potem na uczelni...a rodzina powiększała się. Widząc trudności, troski i słabości swoje i innych rodziców chciała pracować na rzecz rodzin i w 2008 wraz z przyjaciółmi podjęli pierwsze kroki w kierunku utworzenia artystycznego miejsca-azylu dla rodzin, ale w tamtym czasie, to nie wyszło. Wkrótce potem zrezygnowała z pracy, którą ceniła, aby zająć się dziećmi i domem rodzinnym. Wciąż poszukuję odpowiedzi na pytanie co to znaczy być kobietą, żoną, matką...po prostu człowiekiem na własną miarę. Siły i motywacje do życia czerpie z sakramentów i uczestnictwa we wspólnocie charyzmatycznej przy par. św. Rodziny.

Agnieszka z oddaniem i wielką wrażliwościąod 6 lat kieruje świetlicą Przymierza Rodzin, gdzie pokonując trudności organizacyjne, międzyludzkie i techniczne....Ale też wdraża swoje pasje (np. związane z teatrem) i zaraża nimi dzieci i młodzież tam przychodzące. Wraz z Martą i Kaliną, Kasią i.....? służą w tej świetlicy dzieciom tak jak potrafią najlepiej, naprawdę im zależy na rozwoju dziewczyn i chłopców tam przychodzących!
Agnieszka jest też Matką i troszczy się o otoczenie.  Zabiega o to, aby przybliżyć ludzi z sąsiedztwa do siebie, by pomóc im dostrzec potrzeby człowieka żyjącego obok. To po woli się dzieje m.in. za przyczyną organizowanych spotkań przedświątecznych, występów artystycznych dzieci świetlicowych czy pikniku rodzinnego, który organizowała ze swoimi pracownikami i dziećmi przez trzy lata. Do trzeciej edycji pikniku zaprosiła też rodziny z Klubu Mam i in. grupy (np. zespół muzyczny "Przyjaciele św. Marka)

I tak to spotkałyśmy się....idziemy drobnymi kroczkami razem w niektóre działania...a co z tego wyniknie, ile osób jeszcze spotkamy, kto dołączy za zakrętem? A może ścieżka się urwie.....Któż to wie...

Ta stronka powstała dzięki pomocy Tysi i Myszaka, a pomysłami na spotkania inspirują nas też i kibicują nam też inne osoby: Radek, Moniczka, Hanuleczka, Agata, Dziucha, Anula, Grzesiek, Stasiek, Wojtek, Baśka, Andrzej, Staś, Piotrek, Zosia, Darek, Justynka, Dorota, Gosia, Aga, Ada i wiele, wiele innych...za które jesteśmy bardzo wdzięczne.