czwartek, 19 stycznia 2012

O krytyku wewnętrznym

W czwartek 12.01 gościłyśmy na Spotkaniu Mam Agnieszkę Amborską , która poprowadziła warsztat  - Krytyk wewnętrzny - o tym jak osłabić siłę naszego "doradcy".
Agnieszka jest mamą Mikołaja (5 lat) i Weroniki (rok i 4 miesiące), jest także trenerem, absolwentką Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego Intra, współzałożycielką Klubu Mam na Mokotowie, prezesem  Fundacji RoRo. Pracuje dla biznesu i jednocześnie wspiera, także rodziców, w rozwoju skutecznej komunikacji, motywacji, zarządzania sobą w czasie, asertywności oraz radzenia sobie ze stresem. Uważa, że te umiejętności wpływają nie tylko na polepszenie jakości naszego życia, ale także pozwalają nam być lepszymi rodzicami .

Na spotkaniu Agnieszka mówiła o tym, skąd w naszych głowach tyle negatywnych myśli o sobie. Jak sobie radzić z tą „opinią” o nas, którą same sobie serwujemy niezależnie od tego, co o nas myślą inni. Zastanawiałyśmy się jak weryfikować rzeczywistość, jak odróżnić krytyka wew. od sumienia, przekuwać negatyw w pozytyw i zachęcać siebie do doceniania  każdego dnia za drobne rzeczy. Miałyśmy okazję aby zatrzymać się na chwilę i spojrzeć wstecz na naszą historię życia, np. na to jak wychowywali nas rodzice, jakie kiedyś panowały stereotypy i zastanowić się czy powielamy te modele sprzed lat, a może tworzymy nowe...

Jesteśmy wdzięczne, że Agnieszka znalazła czas aby podzielić się z nami swoją wiedzą i praktyką, może jeszcze u nas zawita :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz