piątek, 2 marca 2012

Pierwsze Spotkanie Mam w Acherówce

Zainaugurowałyśmy spotkania Mam w Acherówce w czwartek 1 marca 2012 r. Naszym pierwszym gościem w jeszcze nieumeblowanym do końca pomieszczeniu była Pani Magda Grabowska, niesamowita kobieta, żona, matka i babcia. Wprowadziła nas w świat kobiet w Biblii.

Okazało się, że niektóre z nas Biblię traktują jak żywe i skuteczne słowo Boga, niektóre nie czytają w ogóle, są i takie, co czytają i nie rozumieją, a inne mają egzemplarz tej księgi na półce...ale odkładają jej lekturę na później. Jednak historia Ewy jakoś nas połączyła w rozważaniach i dochodzeniu do wniosków dot. relacji z mężem, znaczenia naszej natury kobiecej, obecności Boga w naszym życiu.

Dowiedziałyśmy się o tym jak piękny i doskonały był zamysł Boży co do relacji damsko-męskiej i co tracimy przez grzech. A także wiemy już, że mamy dążyć do tego, aby odbudować tą relacje, lub choć przybliżyć się do tego co zaplanował Pan Bóg - czyli do miłości z mężem bez poddaństwa, wykorzystywania, manipulowania, zazdrości, kłamstwa, zwalania winy na drugą stronę. Mamy dochodzić do Miłości czystej i otwartej na siebie nawzajem, pełnej męstwa i ofiarności, zrozumienia, przyjaźni, dbania o dobro drugiej osoby.

Pragniemy kontynuować poznawanie Kobiet w Biblii z Panią Magdą Grabowską, o ile starczy jej sił i chęci aby nas odwiedzać. Aby lepiej się skupić na tematach, Mamusie zaproponowały przenieść te spotkania na wieczór, wtedy będzie można przyjść bez dzieci. Spotkania będą odbywać się 2 razy w miesiącu. We wtorki od 19:00 do 21:00. Pierwsza część spotkania będzie miała formę właśnie dyskusji/warsztatu a potem pozostanie jeszcze trochę czasu na kawę, herbatę i nieformalne rozmowy, poznanie się.