czwartek, 6 października 2011

Spotkania sąsiedzkie

8 PAŹDZIERNIKA - SOBOTA!!! ZAPRASZAMY do świetlicy wszystkie nasze znajome rodzinki. Też te zapracowane biznes-mamy za którymi tęsknimy :) z rodzinkami, sąsiadami na Pierwsze Rodzinno-Sąsiedzkie spotkanie (mamy nadzieje, że będzie to cykl spotkań comiesięcznych). Na pewno nie będzie nudno :).

W ciągu dwóch godzin od 11:00 do 13:00 posiedzimy w prowizorycznej kawiarence przy domowym cieście (domowe ciasta do sprzedaży mile widziane :). Podyskutujemy o tym jakie działania pro-rodzinne są czy mogą być podejmowane w naszym otoczeniu. Podzielimy się pomysłami, zapałem i dobrymi praktykami. Może jakieś bratnie dusze się odnajdą podczas takiej dyskusji i rozpocznie się coś nowego :).  Przewidujemy jakieś zajęcia dla starszych dzieci, ale o tym już przed samym spotkaniem.

W ramach zbiórki na fundusz działań na rzecz rodzin planujemy też urządzić wyprzedaż/wymianę używanych rzeczy: biżuterii, książek, rękodzieła, staroci ubranek itp. Można przynieść coś swojego do wyprzedaży/wymiany ale UWAGA! Jeśli sprzedajemy, to po to, aby zbierać na cele działań rodzinnych (fundusz na cele wynajmu sal, dotacji do warsztatów i in.). Będzie też jakieś niezaduże miejsce do wymiany.

Nasz cel cyklu spotkań: pożegnać anonimowość i ożywić rodzinne i sąsiedzkie więzi umożliwić sąsiadom wzajemną pomoc

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz