poniedziałek, 23 kwietnia 2012

Bajkoterapia i zabawy w Klubie Mam 26.04.2012

Mały człowiek spotyka codziennie wiele sytuacji nacechowanych różnorodnymi emocjami. To jest czas, w którym jego umiejętności społeczne i emocjonalne dopiero zaczynają się rozwijać. Bardzo często ma problemy z odnalezieniem się w rzeczywistości. Z pomocą może mu przyjść bajkoterapia. Metoda prosta, skuteczna i kochana przez maluchy. Bajkoterapia to metoda, w której dzieci w przyjaznej atmosferze poznają świat uczuć i obowiązujących norm społecznych. Odnajdują siebie, znajdują potrzebne treści i rozwiązania. Bajkoterapia buduje kompetencje i uczy odpowiedzialności oraz pomaga w niwelowaniu lęków. Ponadto doskonale wspiera proces wychowawczy oraz psychiczny. To sposób na danie dziecku wsparcia w jego życiowych problemach.

Zapraszam serdecznie wszystkich chętnych rodziców, którzy by chcieli bliżej przyjrzeć się tej metodzie. Podczas warsztatu porozmawiamy o:
- rodzajach bajek terapeutycznych,
- sposobach ich opowiadania,
- porozmawiamy o tym gdzie ich szukać,
-  czy korzystać z gotowych tekstów, czy może wymyślać je samodzielnie?

Troszkę czasu poświęcimy również zabawom relaksacyjnym i zabawom paluszkowym, które można wprowadzać do zabawy już z niemowlętami. Zabawy te są doskonałym sposobem na kształtowanie bliskich relacji rodzic-dziecko, a dodatkowo mogą przygotować dziecko do kolejnego kroku – „kroku w świat bajek”.

Zapraszam,
Krysia Łuczak