wtorek, 3 maja 2011

3 maja 2011

Drogie Mamy,

Witamy po majówce :) . Choć za oknem pada śnieg (sic!) to myślę , że rozbudzona , pięknie zielona przyroda dodaje nam trochę optymizmu i sił.

CO SIĘ DZIAŁO MIĘDZY ŚWIĘTAMI

W poświąteczny, upalny czwartek spotkałyśmy się, aby pobawić się z naszymi dziećmi i porozmawiać z innymi kobietami o macierzyństwie. Agnieszka, mama Julki i Natalki pokazała nam kilka zabaw, co sprawiło, że my także odkurzyłyśmy nasze wspomnienia. Śpiewałyśmy i bawiłyśmy się... Kwestią sporną okazała się  sroczka, co kaszkę ważyła ;) było wesoło i bardzo sympatycznie.

Potem Aneta zaaranżowała rozmowę przy herbacie i kawie o macierzyństwie . Co nam daje? Czy jest możliwe spełnienie jako matka w dzisiejszych czasach? Do czego wychowujemy nasze dzieci? Co nam zdaje się najtrudniejsze w tym byciu mamą? Jak sobie radzić w trudnościach? Odpowiedzi definitywne oczywiście nie padły, bo nie o to chodziło. Celem tej rozmowy było raczej samo zatrzymanie się, zastanowienie oraz wsłuchanie się w to, co inne mamy czują i myślą na ten temat. Każda i tak dochodzi indywidualnie do rozwiązania najlepszego dla siebie i swoich dzieci. Ale warto rozmawiać, aby poszerzyć własne horyzonty :) 

SPACER MAJOWY I CZERWCOWY PIKNIK RODZINNY

Zaplanowałysmy ciepłą majową wycieczkę z wózkami (Wózkowa Masa Krytyczna ;). Musimy jednak poczekać na słońce :) Może za tydzień?

Gorąco namawiamy do czynnego udziału w czerwcowym pikniku! Odbędzie się najprawdopodobniej 11 czerwca w godz. 10-14.
Mamy już wstępny szkic tego, co może się na tym pikniku wydarzyć, ale czekamy na Wasze pomysły i zgłoszenia chęci włączenia się w przygotowania np. kto zechce upiec ciasto, który Tatuś zechce wesprzeć organizacyjnie zawody sportowe, może macie pomysły jak zorganizować na pikniku kącik dla maluchów w plenerze itp.

W NAJBLIŻSZY CZWARTEK 5 MAJA ROZMAWIAMY O WAKACJACH.
Jak je "przeżyć" z małymi dziećmi? Czy warto wyjeżdżać? Gdzie? Od jakiego wieku? Co zabrać ze sobą?
Przynieście zdjęcia z podróży, adresy sprawdzonych miejsc, przydatne poradniki, przewodniki itp...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz