poniedziałek, 5 grudnia 2011

Piernikowe reniferki czekają na choinki

Święta tuż , tuż .... zbliżają się wielkimi krokami. Już czuć zapach choinki, grzybów, pomarańczy z goździkami ... pierników :) ...


8 grudnia upiekliśmy (byli też młodzi pomocnicy) sporo takich pachnących ciasteczek i do chrupania i do powieszenia na choinki. Reniferki z witrażykami były hitem naszego spotkania :) Każda uraczyła się garścią  pierniczków do zawieszenia lub na prezenty i mogła zabrać jeszcze trochę ciasta do popieczenia z dziećmi w domu. Kucharzy było znacznie więcej niż 6, ale praca w tempie produkcyjnym odbywała się gładko i w przemiłej atmosferze.
Zachęcamy wszystkie rodzinki do pieczenia w domu z dziećmi! Dzieciaki kochają wykrawać ciasteczka z różnokształtnych foremek i kochają podjadać ;)) a przede wszystkim robić to razem z rodzicem!


PIERNICZKI    ( przepis przetestowany  przez nas J )
0,5 kg mąki
0,2 kg cukru
0,2 kg miodu
100g masła lub margaryny
2 jaja
1 opak. przyprawy do pierników
1 łyżeczka sody
1 łyżka kakao
Mąkę wsypać do miski + sypkie składniki. Jaja ubić z cukrem , dodać do mąki. Dodać płynny miód + rozpuszczony , przestudzony tłuszcz. Zagnieść ciasto. Jeśli za luźne dodać trochę mąki.
Wykrawać pierniczki.  Piec w 170 st. 10-12 min.
Można robić witrażyki J. Wyciąć kółko w przygotowanym do pieczenia surowym pierniczku , włożyć pokruszoną landrynkę i upiec.
SMACZNEGO !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz