środa, 6 czerwca 2012

Co w Klubie od 11 do 20 czerwca?

Poniedziałek 11 czerwca o godz. 11:00

Wprowadzamy maluchy w świat muzyki (od 0 do 5 lat)

zajęcia poprowadzi Katarzyna Mijas, studentka Wyższej Szkoły Muzycznej

Katarzyna współprowadziła podobne zajęcia w Staromiejskim Domu Kultury na Jezuickiej. Przedstawi różne przykłady, jak włączyć muzykę do życia codziennego juz od najmłodszych lat, np. w czasie zabaw i spędzania czasu ( np. muzycze ilustrowanie bajek, zwierzątek, zmian nastrojów itp.), opowie i przedstawi kołysankę - jak sie zmieniała, i ta do słuchania i do śpiewania, a potem z towarzyszeniem gitary zaśpiewamy wspólnie z rodzicami. Takie zajęcia rodzinne też planowane są dla starszych dzieci.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Wtorek 12 czerwca g. 19:00
Spotkanie Biblijne o Kobietach i dla Kobiet

Prowadzi Magdalena Grabowska, która na codzień wykłada, prowadzi kursy przedmałżeńskie, pisarka, żona, mama dorosłych synów. Gorąco zachęcamy! Historie biblijne opisujące różne kobiety zachwycają aktualnością w tematach damsko-męskich i rodzinnych.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Czwartek 14 czerwca g. 10:00-12:00
Co mama wiedzieć powinna o diecie?

Interesuje Cię to, co znajduje się na Twoim talerzu?
Troszczysz się o zdrowie swoje i Twoich najbliższych?
Chciałabyś poznać zalecenia dotyczące żywienia w czasie ciąży?
Jesteś mamą karmiącą swojego maluszka piersią?
A może myślisz, że najwyższa pora rozszerzać dietę swojemu dziecku, ale nie wiesz jak? Obawiasz się wystąpienia alergii albo już dostrzegasz jej objawy?

Jeśli chcesz poznać odpowiedź na te pytania lub inne z dziedziny dietetyki, które rodzą się w Twojej głowie, to zapraszamy na spotkanie z dietetykiem Magdaleną Pyrz.

Magdalena jest absolwentką dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Interesuje się żywieniem pacjentów z różnymi chorobami, szczególnie z chorobami nowotworowymi. Marzy o pracy na oddziale szpitalnym, gdzie mogłaby motywować pacjentów do zmiany nawyków żywieniowych, a przez to do zmiany życia na lepsze. Ogromną radość sprawia jej prowadzenie edukacji żywieniowej. W czasie studiów odwiedzała szkoły i przedszkola ucząc dzieci zasad zdrowego stylu życia poprzez wspólną zabawę.
Poza tym… wolontariusz Centrum Myśli Jana Pawła II, gdzie prowadzi projekt dla dzieci „Papoladnia”. Wolontariusz Stowarzyszenia „mali braci Ubogich”, gdzie pomaga starszym, samotnym osobom. Była koszykarka. Pasjonatka wysyłania pocztówek. Osoba otwarta na działanie oraz rozwijanie siebie i innych.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Środa, 20 czerwca g. 18:00 - 20:00
Trening radzenia sobie ze złością  (ART)

poprowadzi Krystyna Łuczak, pedagog szkolny, terapeuta, szkoleniowiec, żona i mama Antosia.
Dziękujemy za zapisy, jest jeszcze kilka wolnych miejsc - prosimy się zgłaszać mejlowo!

Pisaliśmy o tych warsztatach (Trening ART) wcześniej, dodamy tylko, że Krysia takie warsztaty już prowadziła dla dzieci i rodziców w placówkach edukacyjnych, z którymi współpracuje.

Jeśli ktoś chciałby przyjść z mężem a nie ma co zrobić z dzieckiem, prosimy o taką informacje (ile dzieci i w jakim wieku). Może uda się zorganizowac opiekę w sąsiedniej sali. To potwierdzimy indywidualnie z zainteresowanymi.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Plany wakacyjne
Czy warto aby Klub w wakacje funkcjonował? (w jakim okresie, czasie, formie?).

Mamy trochę pomysłów, ale nie wiemy jakie są potrzeby Waszych rodzin w tym okresie i jakie uda się zorganizować dyżury, dlatego będziemy wdzięczne za wszelkie nadsyłane życzenia co do funkcjonowania acherówkowego klubu w wakacje. Przed końcem roku szkolnego poinformujemy Was mejlowo i na stronie czy i jak będzie Klub funkcjonował w wakacje. Każde zdanie się liczy, dlatego liczymy na Wasz odzew!


Pozdrawiamy serdecznie,

Zespół KlubIRS

AM